Příběhy do Poslanecké sněmovny

Příběhy do Poslanecké sněmovny
, , ,

Děkuji za Vámi nově zaslané příběhy na můj e-mail, doplnila jsem je k ostatním. Pokud máte nějaké další zkušenosti, nápady, návrhy nebo doporučení řešení, co sdělit Poslanecké sněmovně, určitě mi to napište na e-mail hk@hankakubikova.cz. Já zas tak velké zkušenosti s českým soudním systémem nemám, jsem teprve v nedobrovolném zácviku. Mám zkušenosti ve své záležitosti a jinak sbírám podněty a zkušenosti z Vašich příběhů.

Naivně jsem si ještě před pár lety myslela, že naše soudy fungují, že se člověk může v dobré víře obrátit na policii a na patřičné úřady. Musím říct, že jsem se těžce spletla. Spravedlnost, morálka je pryč, na scéně je pokrytectví, peníze, pověst, vlastnictví a rozhodování o životech druhých bez patřičných důkazů.

Upřednostňují se určité skupiny lidí, které mají patřičný vliv, patřičné peníze nebo patřičné výhody. Také je potřeba zmínit i to, co se nebude pánům líbit (omlouvám se všem dotčeným, ne každý otec je totiž nepečující a pomstychtivý rodič): Dle neoficiálního nepřímého doporučení EU: je Doba otců – otcové mohou vše (neplatit výživné, drogy, alkohol, popírat otcovství, mohou mít různá pochybení, ale je jim odpuštěno, pochybení otců se ignoruje). Jedním z vedlejších důvodů, proč se matkám děti odebírají je, aby se vyrovnalo skóre, aby stejný počet matek, které mají děti v péči, bylo stejné jako počet mužů, kteří mají děti v péči, bez ohledu na to, že tohoto skóre morálně a spravedlivě nelze docílit, neboť ať se Vám to líbí nebo ne, stále je větší počet milujících matek, které se starají o děti, a méně milujících otců starajících se o děti, a na základě vyrovnání skóre nelze milujícím matkám odebírat děti. Oprava: Lze je to tak provozováno, akorát se o tom nesmí mluvit. Proč myslíte, že v televizi nebo v novinách se o odebírání dětí nemluví, údajně by to narušilo a ovlivnilo soudní rozhodování. Omyl, mlčením, souhlasíte s jednáním nespravedlivých procesů. Tím, že přestaneme mlčet, dáme najevo, že náš soudní systém rozhodně nefunguje tak, jak by měl. Bohužel novináři se těchto témat nepřímo bojí, v televizi ve zprávách jen velmi lehce, okrajově, aby se neřeklo, a vlastně zpravodajství u nás nefunguje, svoboda slova a projevu vymizela.

Ať je to jak chce, soudy a OSPOD nechrání a nezastávají zájmy dětí. Jsou mocensky zneužívány předběžná opatření a okamžité vykonavatelnosti bez ohledu na zájmy dětí. Soudy nechtějí nařizovat znalecké posudky a nechtějí řádně vést dokazování. Jeden rodič je upřednostňován nad druhým. Jeden rodič je úředně za pomoci OSPODu likvidován. Nedbá se na zájmy a zdraví našich dětí.

Možná to není ve všech případech, ale pokud se toto děje i v minimálních případech, mělo by se to řešit a nemělo by se v tom pokračovat. Rodič musí mít jistotu, že se má kam obrátit, dojde-li k bezpráví v soudním procesu. Soudy nemohou rozhodovat na základě podjatosti, polopravd a lží. Každé dítě musí mít bezprostředně ochranu před psychickými traumaty a násilným odebráním pečujícímu rodiči. Právo dítěte na oba rodiče neznamená, že dítě musí s jedním rodičem trpět a u druhého se bude dávat dohromady. To je hazard se životem a s vývojem našich dětí.

Pro případ výpadku sociálních sítí jsem své články nahrála na své webové stránky, které jsem před dvěma roky založila s cílem spojování názorů bez politického zaměření nás všech, jelikož už tehdy mi bylo vyhrožováno a já jsem věděla, že se na tuto situaci budu muset připravit a již tehdy jsem pochopila, že to tady u nás v České republice nefunguje tak, jak bychom si přáli. Mým cílem je to změnit. Můj cíl je ochránit naše děti a naši budoucnost. Možná naivní, možná nereálné, možná náročná a těžká cesta, ale cíl je jasný. Čím víc nás bude, tím rychleji dosáhneme společných cílů.

Pokud chcete, můžete na mých webových stránkách zveřejnit svoje články. Prvním hlavním krokem je Poslanecká sněmovna a naše příběhy. Spolupráci, pomoci se nebráním, dělám na tom sama a snadné to není.

Příběhy do Poslanecké sněmovny
Příběhy do Poslanecké sněmovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *