Děkujeme Tomio Okamura – SPD za to, že od nás převzal Petici proti konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, která při převzetí měla přes 14461 podpisů (od listopadu 2025). Vážíme si osobního přijetí i toho, že hlas občanů České republiky byl vyslyšen.
Počet podpisů dokládá výrazný zájem občanů České republiky o toto společensky citlivé téma.
Přestože byla petice založena na platformě Petice.com, nezůstala bez povšimnutí, a o to více si vážíme jejího oficiálního přijetí předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, třetím nejvyšším ústavním činitelem v zemi, jako vyjádření hlasu občanů.
Považujeme za důležité, aby tento silný občanský hlas zazněl i ve veřejném prostoru a nezůstal bez pozornosti médií a odpovědných institucí.
Šíření této petice jsme věnovali značné úsilí, čas i osobní energii, a to oslovováním občanů, aktivním šířením ve veřejném prostoru, psaním článků k danému tématu a podporovali jsme veřejnou diskuzi.
Děkujeme také všem petentům, kteří petici podepsali jako aktivní vyjádření svého občanského názoru, i těm, kteří nám pomohli s jejím šířením.
Následně po převzetí petice ve čtvrtek odpoledne přijala Poslanecká sněmovna usnesení, kterým odmítla konání sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Brně. Věříme, že i naše petice nemalou měrou přispěla k tomuto rozhodnutí.
Ještě jednou děkujeme Tomio Okamura – SPD za to, že od nás petici osobně a vstřícně převzal. Velmi si vážíme jeho ochoty i času, který si ve svém nabitém pracovním programu našel.
Hanka Kubíková
Miloslav Krajíček
Vlastenecká klubovna, z.s.
https://www.vlasteneckaklubovna.cz
Dnes jsem převzal petici občanů proti konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu tento měsíc v Brně. Moc děkuji občanům.
A právě dnes pokračuje mimořádná schůze Sněmovny o našem návrhu usnesení proti konání tohoto sjezdu v ČR. Sudetoněmecký landsmanšaft ODMÍTÁ Benešovy dekrety. Celá opozice ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP09 a Piráti jejich sjezd tento měsíc v Brně aktivně podporuje. Naopak SPD odmítá konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v ČR.
Děkuji Miroslavu Krajíčkovi a Ing. Hance Kubíčkové za organizaci výše uvedené petice. Jste skvělí.![]()




