Když rozhodují minuty: poděkování poslanci Josefu Nerušilovi

Poděkování Josefu Nerušilovi
, ,

Osobní předání Petice proti konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomiu Okamurovi se podařilo uskutečnit i díky rychlé pomoci a vstřícnému jednání poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Josefa Nerušila.

Cesta k osobnímu předání petice nebyla jednoduchá a organizačně šlo o velmi náročnou záležitost, zvláště s ohledem na časové možnosti a pracovní vytížení vrcholných politických představitelů. Přesto se nám složitou cestou podařilo navázat kontakt právě s panem poslancem Mgr. Josefem Nerušilem, který neváhal okamžitě jednat.

Po seznámení s naší žádostí projevil ochotu pomoci a bez zbytečného odkladu kontaktoval asistentku pana předsedy Tomia Okamury. Díky této rychlé součinnosti se podařilo najít několik cenných minut pro osobní setkání a oficiální předání petice, a to doslova na poslední chvíli před jednáním Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

O to více si této pomoci vážíme, protože šlo o časově mimořádně vypjatý okamžik. Krátce poté Poslanecká sněmovna přijala usnesení odmítající konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území České republiky, což tomuto setkání dodává ještě silnější společenský rozměr.

Velmi si vážíme lidí, kteří jsou ochotni v důležitých společenských tématech jednat rychle, věcně a nenechat občanské iniciativy bez odezvy.

S panem poslancem Mgr. Josefem Nerušilem jsem se následně osobně setkala, abych mu poděkovala za zprostředkování předání petice. Setkání se neslo v otevřené a přátelské atmosféře, které se zúčastnili také jeho kolegové. Společně jsme strávili příjemné odpolední hodiny diskuzí o aktuálních společenských tématech i veřejném dění, přičemž zazněl také upřímný zájem o mou pracovní praxi, dosavadní občanskou činnost, aktivity a témata, kterým se dlouhodobě věnuji.

Osobní setkání pro mě bylo cenným přínosem nejen z hlediska výměny názorů, ale i možných vizí budoucí spolupráce. Zároveň mě to utvrdilo v tom, že otevřený dialog mezi občanskou společností a veřejnými představiteli má své místo a smysl. Poslanci Josefu Nerušilovi proto patří naše upřímné poděkování za jeho ochotu, rychlou reakci, osobní vstřícnost a zprostředkování osobního předání petice předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomiu Okamurovi. Osobně mu zároveň děkuji i za následné příjemné odpolední setkání věnované otevřené diskuzi o společenských tématech, veřejném dění a občanských aktivitách.

Ing. Hanka Kubíková

Ing. Hanka Kubíková a poslanec Josef Nerušil
Ing. Hanka Kubíková a poslanec Josef Nerušil
Ing. Hanka Kubíková a Mgr. Josef Nerušil


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *